היועמ"ש החליט: נשיא בית משפט בדימוס יואשם בעבירות מין


השופט יצחק כהן, נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת לשעבר, יועמד לדין על מעשה מגונה והטרדה מינית. כך החליט היועץ המשפטי לממשלה שאימץ את המלצת פרקליט המדינה.

טובה צימוקי ותלם יהב פורסם:  07.09.16 , 17:49

השופט יצחק כהן (צילום: אתר בתי המשפט)

השופט יצחק כהן(צילום: אתר בתי המשפט)

נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת בדימוס, יצחק כהן, יועמד לדין בעבירות של מעשה מגונה והטרדה מינית. כך החליט הערב (יום ד') היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שאימץ את המלצת פרקליט המדינה שי ניצן. בבקשה נכתב כי לפי העובדות המתוארות בכתב האישום, כהן ביצע את העבירות בבית המשפט וכנגד עובדת בית המשפט.

ההחלטה על הגשת כתב האישום התקבלה לאחר שנבחנו ונדחו הטענות שהושמעו על ידי באי כוחו של השופט כהן במסגרת שימוע שנערך בפני היועץ המשפטי לממשלה. פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הודיעה על כתב האישום לפרקליטיו של השופט.

כיוון שהמעשים המיוחסים לכהן בוצעו בעת שכיהן בבית המשפט המחוזי בנצרת, הגישה המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, לבית המשפט העליון, בקשה להעברת מקום הדיון לבית משפט במחוז אחר. כתב האישום יוגש לאחר שבית המשפט העליון יכריע בבקשה ובהתאם להכרעתו.

השופט יצחק כהן (צילום: אפי שריר)

השופט יצחק כהן(צילום: אפי שריר)

"יודגש כי אין בבקשה כדי להטיל דופי במקצועיותם של שופטי בית המשפט במחוז צפון וחיפה, ובקשה זו מוגשת אך מטעמים של מראית פני הצדק בלבד", נכתב בבקשת הפרקליטות לבית המשפט העליון. "לאור האמור, מתבקש בית משפט להורות כי כתב האישום יוגש בבית המשפט השלום במחוז אחר, ולא במחוז צפון או חיפה".

כהן כיהן כסגן נשיא ובהמשך כנשיא בית המשפט המחוזי בנצרת ובחודש דצמבר 2014 הוא פרש מכס השיפוט. הוא ישב בראש הרכבים פליליים שדנו בכמה מהפרשות שזעזעו את המדינה ובהן פרשת הריגת הילדה בערב יום הכיפורים בכפר תבור, ומשפטו של רוצח הילדה תאיר ראדה, רומן זדורוב.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s