דיון בהארכת מעצרה של פיירברג: "ניצול מעמד רם כדי להפיק רווח כספי אסור"


בית המשפט דן בהארכת מעצרה של ראש העיר נתניה. המשטרה: "החשדות מתעבים, המעורבים חיללו את אמון הציבור". פיירברג: "עשיתי הכול חוקי"

אלי סניור פורסם:  07.09.16 , 13:57

קישור לווידאו

ראש העיר נתניה מרים פיירברג הובאה אחר הצהריים (יום ד') לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בראשון לציון לאחר שנחקרה באזהרה ביחידת להב 433 בחשד לקבלת שוחד. המשטרה מבקשת מבית המשפט להאריך את מעצרה של פיירברג בעשרה ימים. בבקשת המעצר טוענת המשטרה כי פיירברג קיבלה שוחד, לכאורה, בתמורה לקידום פרויקטים יחד עם בכיר בעירייה. פיירברג עצמה אמרה בדיון: "עשיתי הכול חוקי". עוד טענה: "הבאתי את כל המסמכים למשטרה. הכול נבנה לפי התב"ע. הבנייה עד היום היא לפי תב"ע, ללא שום סטייה. אני מוכנה להתייצב כל יום לחקירה, אין לי מה להסתיר".

נציג המשטרה, רב-פקד אלישע קוגן, אמר בדיון כי "כפי שנטען על ידנו בדיון הקודם, מדובר בחקירה מסועפת ומורכבת שכוללת חשדות כבדים. החקירה מתקדמת לפי המתוכנן, החשדות הולכים ומתעבים להם. בהתייחס לאישי הציבור, החשדות בעניינם עברו את משוכת החשד הסביר ואף מעבר לכך בכך שחיללו את אמון הציבור שניתן בהם וניצלו את מעמדם הרב כדי להפיק תועלת ורווח כספי אסור".

במקביל, ארבעה חשודים נוספים בפרשת השחיתות בעיריית נתניה יובאו היום לבית המשפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרם. בעצורים: בכיר בעירייה, קבלן ומקורבים לראש העיר פיירברג. במסגרת החקירה סביב חשדות לעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון בעיר.

מרים פיירברג בבית המשפט  ()

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג (צילום: מתן טורקיה, עמית שאבי)

אחד העצורים, צפריר פיירברג (צילום: ירון ברנר)

נציג המשטרה רב-פקד קוגן ()

נציג המשטרה רב-פקד קוגן

אתמול הוארך מעצרם של ארבעה חשודים, בהם צפריר פיירברג, בנה של ראש העיר. עוד בעצורים: הקבלן והיזם אברהם תשובה, אחיו של יצחק תשובה, שיישאר במעצר יומיים, עורך הדין אברהם גוגיג שיישאר במעצר חמישה ימים, והאדריכל גבי טטרו שיישאר במעצר שמונה ימים. המשטרה טוענת כי צפריר פיירברג קיבל שוחד עבור אדם אחר בתמורה לקידום פרויקטים של בנייה ברחבי נתניה. עוד טענו במשטרה כי מי שקיבלו את השוחד היו בכירים בעיריית נתניה.

עו"ד נתי שמחוני (צילום: יריב כץ)

עו"ד נתי שמחוני(צילום: יריב כץ)

בהחלטתו ציין השופט עמית מיכלס כי "קיים חשד סביר הקושר את כל החשודים. מחומר החקירה עולה תמונה עגומה שלפיה כמה

גורמים בכירים בעירייה חברו לבעלי הון לצורך קידום פרויקטים והשבחת קרקעות בעיר כשטובות ההנאה נאמדות במיליוני שקלים. לפחות לגבי חלק מהפרויקטים, מדובר במעשים שנעשו בשיטתיות בשילוב ידיים עם גורמים שונים וניצול מעמדם בעירייה".

עו"ד נתי שמחוני המייצג את פיירברג מסר: "גברת פיירברג היא ראש העיר נתניה זה 18 שנים ושימשה בתפקידים שונים בעירייה זה כארבעה עשורים. פיירברג פעלה נאמנה וביושרה ומעולם לא דבק כל רבב בהתנהלותה וכך היא סמוכה ובטוחה, יוברר גם הפעם. ראש העיר מכבדת את רשויות אכיפת החוק והיא תשתף פעולה עם גורמי החקירה כדי להביא לחקר האמת".

מקור : Ynet

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s