סלומינסקי: העליון הפך עצמו למחוקק


התקפה חריפה של יו"ר ועדת החוקה על בית המשפט העליון: ביהמ"ש הופך לחלוטין את הכוונה שמאחורי חוק וזה הופך להיות החוק; כל מה שלא נראה לו סביר – הוא הופך אותו לבלתי חוקי

יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט, ח"כ ניסן סלומינסקי, תוקף בחריפות (יום ה', 14.7.16) את בית המשפט העליון, על-רקע מה שהוא רואה כהתערבות מוגזמת בעבודת הכנסת.

בכנס הקיץ של לשכת עורכי הדין, אמר סלומינסקי: "אני חוקקתי חוק, השופט מכניס לו משמעות הפוכה לחלוטין מזו שלי, וזה הופך להיות החוק; השופט הוא המחוקק, לא אני. יש נושאים שהכנסת החליטה שלא להיכנס אליהם, מכל מיני סיבות – ואז העליון מודיע: אם לא תחוקקו חוק תוך חודשיים – אני אקבע את ההלכה.

"בית המשפט העליון נטל לעצמו את הסמכות לבטל חוקים. מי שמך לקבוע, ששר או סגן שר שנפתחה נגדו חקירה, ושעדיין נהנה מחזקת החפות, חייב להתפטר? הוא מחליט על כל מיני מינויים שהם לא ראויים. כל מה שלא נראה לו סביר – העליון הופך אותו לבלתי חוקי".

לדברי סלומינסקי, "במצב רגיל – בית המשפט העליון היה פוסל את חוק ההינתקות, בגלל הצורה שבה הוא התקבל. אבל פה, בגלל תפיסה פוליטית, אישרו אותו".

ח"כ אחמד טיבי הציג עמדה הפוכה. הוא פתח בתהייה, "מאיפה זה בא שבג"ץ תומך בשמאל? בג"ץ אישר הריסת בתים, גירוש, חיסול, הפקעת קרקעות. הכנסת הקודמת והכנסת הנוכחית מחוקקות חוקים אנטי-דמוקרטיים, וטוב שיש ערכאה אחרת שיכולה לבטל ולהעיר הערות".

איתמר לוי

מקור : News1

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s