ראשי 'שוברים שתיקה' מסייעים לטרוריסטים


׳שוברים שתיקה׳ מתעלמים מהטבח במחנה הפליטים אל־ירמוכ ומהמלחמה של א־סיסי בעזה. המטרה האמיתית של הארגון היא החרפת העימות ולא דאגה לחיי הפלסטינים

תעמולה ולא ענייני מוסר: ארגון 'שוברים שתיקה' הוא גוף נתעב במיוחד. הוא עושה שימוש במלכודת העכברים של האתוס המצפוני הישראלי כדי למשוך לתועלתו חיילים צעירים, ועדויותיהם מצטרפות לבסוף למסמך תעמולתי שמסייע לטרור של ארגוני ג'יהאד המטיפים ופועלים לרצח־עם.

בתעמולה של 'שוברים שתיקה' הם מציבים סימן שאלה, האם צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם? על כך יש תשובה ברורה. צבא שנלחם בארגוני חמאס וג'יהאד אסלאמי, פתח' וכל שאר הארגונים הטרוריסטיים במטרה אחת בלבד – להגן על אזרחי מדינתו, הוא צבא מוסרי. צבא שנותן ללא הרף התרעות ואזהרות למחבלים ומאבד בכך את גורם ההפתעה הוא אכן הכי מוסרי בעולם, עד כדי כך שבאובדן מדעת של יתרון המודיעין הוא הופך ללא מוסרי. זאת מכיוון שאִפשר לרבי־מחבלים לחמוק.

ומנגד, ארגון המייצר מסמכי תעמולה המסייעים לארגוני הטרור לקראת המלחמה הבאה – הוא בוודאי לא מוסרי. יתר על כן, אי שם בעתיד מחברי דו״חות 'שוברים שתיקה' ו׳בצלם׳, ביודעם היטב כיצד הם מתדלקים את שנאת ישראל, עלולים אף להיחשב כמשתפי פעולה עם מבצעי טרור במגמה לרצח־עם. כל אחד מבין שתעמולת הזוועה של הארגונים הללו נועדה לייצר עוד שכבה של מגן אנושי לטובת הטרור.

צילום מסךעל המעשים הנוראיים שם אין ביקורת . דאעש בירמוך צילום מסך
לא קשה להוכיח ש׳שוברים שתיקה' עוסקים בתעמולה ובלוחמה פסיכולוגית במקום בענייני מצפון ומוסר. לפני כחודש נכתבו בגרדיאן הבריטי ושודרו ברשת אל־ג'זירה דברים דומים לגבי המצור והטבח שמטילים הכוחות השונים באזור דמשק על מחנה אל־ירמוכ המאכלס פלסטינים: "בואו נהיה ישרים עם עצמנו, כמה שונה היה היחס, כמה רועשת ולוהטת הייתה התגובה שלנו אם האנשים המטילים מצור על ירמוכ היו לובשים מדי צה"ל", אמר מהדי חסן, כתב אל־ג'זירה. פעיל הומניטרי פלסטיני אמר: "אני זועם ומתקומם על השתיקה המפחידה הזאת".

טוב, קשה לצפות מ'שוברים שתיקה' או מ׳בצלם׳ או ממצפוניסטים ערבים מקומיים להתבטא בנושא הטבח בירמוכ שבסוריה. זה רחוק. איזה 60 קילומטר. אבל מה לגבי פלסטינים שהם תושבי עזה? אותם אנשים הסובלים מהלוחמה המצרית נגד הטרור של חמאס ברפיח המצרית ובשאר היישובים הפלסטיניים, שסובלים קשות ממבצעי הרס המנהרות שמנהל הגנרל א־סיסי? אלה אותם בני אדם. גם כאן ההרוגים, וגם האיום לפנות את כל רפיח המצרית מתושביה, נתקלים בכתף קרה ובקול דממה דקה, מכיוון שהחיילים המבצעים את המלאכה אינם לובשים מדי צה"ל, שלא לדבר על כך שהם מוסלמים, ולא יהודים כמו מרבית "האנשים" הלובשים מדי צה"ל.

שתיקה רועמת ומפחידה של 'שוברים שתיקה' במקרה עזה־מצרים פירושה אחד: סבל הפלסטינים אינו מעניין אותם. בשבילם הפלסטינים הם בשר תותחים לתעמולת זוועה אנטי־ציונית. הם שותפים רק למתקפת־נגד מוסרית כאשר מדובר בישראל. אם סבלם אינו מביא תועלת לתעמולה הזאת, אין משמעות לקיומם.

נערי המצפון במלכודת העכברים

אם נסתמך על צורת החשיבה של דוד זונשיין, המשמש היום כיו"ר הנהלת ׳בצלם׳, אפשר לטעון שזוהי מדיניות מכוונת. "בשטחי הגדה ועזה מתקיימת שנים ארוכות מלחמה שאינה המשך המדיניות בדרך אחרת, אלא היא המדיניות עצמה", הוא כתב לפני כשבוע וחצי במאמרו ב'הארץ'. למי שלא הבין, מלחמה מתמדת בפלסטינים – זו מדיניות ישראל, כך מאשים זונשיין. לפי תיאור המציאות שלו, משנה לשנה מחריף העימות בשדה הקרב בין ישראל לחמאס ולשאר ארגוני הג'יהאד, והוא לכאורה צודק.

אבל אם שופטים לפי תוצאה, הרי מי שהובילו לתוצאה הזו הם דוד זונשיין וחבריו מהשמאל ומארגוני זכויות האדם השונים. הרבה שנים לפני שמישהו העלה בדעתו שאף־16 ומסוקים יפציצו בעזה, הם הטיפו להקמת מדינה פלשתינית אחרי משא ומתן עם אש"ף. בעזה ספציפית הם קיבלו שתי נסיגות שלא היו מחויבות על פי העיקרון, החוק וההסכמים, אך קודמיהם של ארגוני 'שוברים שתיקה' תמכו בהתנתקות שהשנה ימלאו לה עשור.

ההתנתקות נועדה להיטיב עם תושבי עזה, שלא יראו יותר יהודים מול העיניים, ועל חורבות היישובים יקומו רבי־קומות, יבואו משקיעים זרים, ועזה תהיה אי של גאות כלכלית בנוסח הונג־קונג. התוצאה, כפי שכתב דובר הארגונים האלה, זונשיין, היא "מלחמה שאינה המשך המדיניות… אלא היא המדיניות עצמה". מדיניות של ג'יהאד ומהפכה פלסטינית עד הניצחון, עד השמדתה של ישראל.

צילום: איי.אף.פי
אירגוני השמאל מתדלקים את השנאה . 
צעירים עזתים במחנות האימונים של חמאס צילום איי.אף.פי

לאחרונה צצים סימני שאלה, שמא זו גם המדיניות של 'שוברים שתיקה'. שהרי זאת התוצאה: הפלסטינים מחזיקים היום ארסנל טילים שמכסה את רוב שטחי המדינה. אחרי כל סבב לחימה, חריף מקודמו, מתגייסים אנשי הארגון כדי לייצר עוד מתקפת דו"חות, שתסייע לגופים משפטיים פוליטיים להילחם בישראל, ואם אפשר, תרתיע את צה"ל מניהול מלחמת חורמה כשיגיע הסבב הבא.

אבל מה גורם לנו לראות ב'שוברים שתיקה' ארגון בזוי ונתעב במיוחד? בגלל ההירתמות לאותה מערכה בינלאומית שיסודה באנטישמיות ובאנטי־ציונות. אמרו כבר העיתונאים והפלסטינים עצמם את כל מה שיש לומר נוכח "השתיקה המפחידה" סביב ירמוכ. מקור השתיקה בכך שאין מניע אנטישמי/אנטי־ציוני בדיווח על ירמוכ. כשהאובססיה הקטלנית הזו קיימת, כשצה"ל נלחם, אז נערי המצפון שנלכדו במלכודת העכברים המצפונית של 'שוברים שתיקה' מגויסים למסור עדויות.

חוק יסוד של האנטישמיות קובע שמה שאומרים על היהודים מתקבל מיד כאמת מוחלטת. זה יסוד קבוע בהתקפות האנטישמיות בכל הדורות.
הוא הוכח בפרקים האפלים של המאה הקודמת, והוא הוכח שוב באינתיפאדה השנייה בפרשות כמו מוחמד א־דורה וקרב ג'נין. כאשר נמצא יהודי מתוך מדינת ישראל המבטא עמדות זהות ומעניק אישור מבפנים לאותה תעמולת שנאה אנטישמית מחוץ, יש בכך מכפיל כוח מסוכן להתקפות מבחוץ. למעשה, כל המסע האנטי־ציוני היום, המאיים על קיומה של ישראל, נשען על מקורות פנים־ישראליים – בעיתונות, בדו"חות ובהצהרות פוליטיות.

זונשיין וחבריו יסבירו כי הם ציונים וכי ישראל חזקה ובעלת עוצמה צבאית, ולכן גורמים אנטי־ציוניים בעולם אינם מהווים איום אמיתי. הייתי אומר שזו טעות, אם הייתי מייחס להם גישה מוסרית מצפונית אמיתית. טעות לייחס להם נאיביות ומוסריות שטעתה בדרך, הפוסל במומו פוסל. הדברים שבהם הם מאשימים את ישראל משקפים את מדיניותם הם: האובססיה של פתרון שתי־המדינות, ההפרדה בין יהודים וערבים, ולאחריה תאוצת הפילוגים בין היהודים לבן עצמם, היא המדיניות שלהם, זוהי המדיניות עצמה. החרפת העימות היא המדיניות. השימוש בפלסטינים ובסבלם כבשר תותחים של תעמולה בינלאומית אנטי־ציונית – זו התוצאה וזו הכוונה.

מקור : NRG
מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s