ניגוד עניינים? // בעלה של גרמן קיבל פטור מלהעביר את מניותיו לנאמנות עיוורת


ועדת ההיתרים איפשרה לבעלה של שרת הבריאות לא להעביר מניותיו בחברתו שמתחזקת משקפי רנטגן לנאמנות עיוורת ■ עם זאת, נקבע כי כיוון ש"בין לקוחות החברה של יוסי גרמן מוסדות שלטון רבים, הוועדה ממליצה שנתונים אלה יועברו ליועמ"ש"

"ועדת ההיתרים", הפועלת ליד מבקר המדינה ובראשה עומד השופט בדימוס עזרא קמא, וחבריה כוללים את עו"ד אביגדור רביד וד"ר אורנה דויטש, אישרה בימים האחרונים לשרת הבריאות, יעל גרמן, שלא להעביר את מניותיו של בעלה יוסי לנאמנות עיוורת. לפי הכללים למניעת ניגוד עניינים של השרים וסגניהם, מחוייבים בני ובנות הזוג של השרים וסגניהם להעביר את מניותיהם לחברת נאמנות ציבורית ובלתי תלויה שתחזיק ותנהל אותם בדרך של "נאמנות עיוורת" בתוך 60 ימים ממועד מינויים.

המדובר בחברת הנדסה ולוגיסטיקה שמתחזקת משקפי (מלשון שיקוף – צ"ז) רנטגן. עד שנת 2008 החברה פעלה בשם ג.ג. אלקטרוניקה והיתה חברת תחזוקה ופיתוח. משנת 2008 החברה פועלת תחת השם ח.ב.א-ג.ג. הנדסה ולוגיסטיקה בע"מ, חברה לתחזוקה של משקפי רנטגן.

יעל גרמן ורוני גמזו. "נפריד האחריות על בתי החולים הממשלתיים ממשרד הבריאות" צילום: אוליבייה פיטוסי ואמיל סלמןיעל גרמן צילום : אוליבייה פיטוסי

מטעם השרה גרמן הוגשה חוות דעת משפטית של עו"ד יעקב קורן שבה נטען כי יש לייחס את הכללים רק לני"ע המוחזרים לצורכי השקעה ומסחר. עו"ד קורן הסביר כי מאחר שמדובר בחברה פרטית, בבעלות מלאה של בן זוגה של השרה גרמן, שכל עיסוקה והידע שלה מבוסס על הידע, הניסיון והמומחיות של מר גרמן, יש לראות בחברה את משלח ידו של יוסי גרמן וכל דרישה להעברת מניותיו בחברה לנאמנות עיוורת תגרור פגיעה חמורה בחופש העיסוק שלו.

"ועדת ההיתרים" הודיעה כי היא מקבלת את טענותיו של עו"ד קורן. הוועדה קבעה כי גרמן אינו נדרש להיתר וכי הוא יכול להמשיך ולהפעיל את עסקו באופן בו הוא פועל עד כה ואין הוא נדרש להעביר את מניותיו לחברות בניהולה של חברת נאמנות עיוורת.

עם זאת, הוועדה הבהירה כי "ככל שיחול שינוי במבנה החברה, אחזקותיה, או תחומי עיסוקה, אזי על השרה ליידע את הוועדה בכך בתוך 30 ימים מיום השינוי". הוועדה הוסיפה כי "הואיל ובמסגרת הפרטים שנמסרו לוועדה, לבקשת מבקר המדינה, עולה כי בין לקוחות החברה של יוסי גרמן מוסדות שלטון רבים, הוועדה ממליצה שנתונים אלה יועברו ליועץ המשפטי לממשלה שהוא המוסמך לפי הכללים לבחון אם יש צורך בקיומו של הסדר למניעת ניגוד עניינים, וכלל שיש צורך כזה לקבוע את היקפו".

מקור : The Marker

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s