וינשטיין בודק רכישת רהיטי גן של שרה נתניהו


ב"ידיעות אחרונות" דווח כי מבקר המדינה העביר ליועמ"ש ממצאים מבדיקה שערך בעקבות מידע לפיו משפחת נתניהו רכשה ריהוט גן הזהה לריהוט בביתה הפרטי בקיסריה, ואז העבירה את הריהוט הישן למעון הרשמי והריהוט החדש נלקח לבית

פורסם:  12.06.14 , 07:17 איתמר אייכנר וטובה צימוקי, "ידיעות אחרונות"

אחרי שתי התביעות שהגישו עובדים בבית ראש הממשלה נגד בני הזוג נתניהו ומשרד ראש הממשלה, מגיעה פרשה נוספת שעלולה להביך את משפחת נתניהו: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בודק מידע שהועבר אליו ממבקר המדינה יוסף שפירא לפיו משפחת נתניהו לקחה לביתה הפרטי בקיסריה ריהוט שנרכש מכספי המדינה עבור מעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים.

על פי החשד, בכיר במשרד ראש הממשלה נתן הוראה לעובדים לרכוש ריהוט חדש שהוא העתק זהה לריהוט שנמצא בווילה הפרטית בקיסריה. לאחר שהריהוט הגיע למעון ראש הממשלה נעשתה ההחלפה. הריהוט החדש הועבר לקיסריה והריהוט הישן הועבר מקיסריה למעון ראש הממשלה בירושלים. כך, על פי הנטען, חסכה משפחת נתניהו את העלויות של רכישת ריהוט חדש והוא מומן מכספי המדינה.

בית משפחת נתניהו בקיסריה (שאול גולן,  "ידיעות אחרונות"   )
בית משפחת נתניהו בקיסריה (שאול גולן, "ידיעות אחרונות" )

נודע כי הגיעה תלונה שהמדינה רכשה בדרך הזאת מערכת ריהוט לגן בעלות של קרוב ל-30 אלף שקלים. מדובר בריהוט מברזל עם כריות גדולות. הריהוט החדש, שהיה מיועד למעון ראש הממשלה, הועבר לקיסריה, ומערכת ריהוט זהה אך ישנה הועברה למעון ראש הממשלה. המבקר בדק את התלונה ואף הגיע לחנות שבה נרכש הריהוט.

בסופו של הליך הבדיקה החליט המבקר להעביר את הנושא לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה. ההערכה היא כי הדבר מעיד על כך שמבחינת המבקר נדרשת חקירה משמעותית יותר.

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה: "למשרד ראש הממשלה לא ידוע על בדיקה של מבקר המדינה בנושא זה. למען הסר ספק, נציין שבניגוד לנטען, מערכת הריהוט שנרכשה נמצאת במעון הרשמי בירושלים, ולא בקיסריה".

משרד מבקר המדינה מסר כי "משרד מבקר המדינה קיבל מידע מעין זה והוא הועבר ליועץ המשפטי לממשלה בשל אופיו".

דובר משרד המשפטים מסר בתגובה כי "פנייה ממשרד מבקר המדינה הגיעה ביום 10.6.14, והיא תיבחן כמקובל".

בעבר פורסם שרעיית ראש הממשלה נפגשה עם היועץ המשפטי לממשלה וביקשה את אישורו לכך שהמדינה תממן הוצאות נוספות שנוגעות לבית בקיסריה, וזאת לאחר שהפקידים שאחראים לנושא דחו את בקשתה בנימוק שמדובר בהוצאות פרטיות.

בין השאר מימנה המדינה את החלפת המים בבריכת השחייה בקיסריה והחשבון הגיע ל-80 אלף שקלים. כמו כן המדינה מממנת מדי חודש גינון באלפי שקלים לבית בקיסריה בנימוק שיש לטפל בצמחייה בגלל צורכי הביטחון.

מקור : ynet

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s